Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

05.06.2011

Beyond Gaming: Creative Uses for Kinect

Etiketler: Kinect, XBOX 360,

Kategori :Bilişim
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


10.12.2010

Video: Microsoft XBOX Kinect
Sonunda beklenen ürün çıktı; Microsoft XBOX KINECT. Geçtiğimiz aylarda Project Natal adıyla yazdığım ve katıldığım konferanslarda DOKUNMASIZ ETKİLEŞİM (Touchless) gösterdiğim videolardaki ürün hayata geçti, insan-bilgisayar etkileşimi konusunda bir çığır açacak olan bu cihaz şimdilik XBOX 360'ı olanların kullanabildikleri ve oyun oynayabildikleri bir cihaz. Ayrıca XBOX yeteneklerinden olan video izlemek, canlı iletişim kurmakta mümkün.

Aşağıdaki video'da KINECT ile yapılabilecekleri izleyebilirsiniz. Ben de KINECT siparişimi verdim şirket içi satınalma sitemizden, haftaya elimde olmasını bekliyorum, ürün deneyimlerimi paylaşacağım biraz kurcalamaya başladıktan sonra.

Get Microsoft Silverlight

Etiketler: Video, Kinect, XBOX 360, Touchless,

Kategori :Bilişim
@11:46, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


12.06.2008

Guitar Hero Web Deneyimi
Dün yazdığım Guitar Hero blog yazısından sonra konuştuğumuz birkaç kişiden Guitar Hero nasıl bir oyundur, neye benzemektedir diye yorumlar aldım. Konu bu sabah yaptığımız Trendwalkers toplantısında da gündeme gelince yeni bir blog yazısıyla örneğini paşlaşmak istedim. Bunun üzerine bu konuda yazılmış küçük bir web uygulamasını aşağıda bulabilirsiniz, tabiki gerçek gitarla oynamak ayrı bir keyif ama klavye tuşlarına basarak oynamak da fena sayılmaz, boş zamanlarınızda aşağıdaki gitarı bol bol çalabilirsiniz :)

Etiketler: guitar hero, XBOX,

Kategori :Bilişim
@18:10, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10