Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

29.02.2012

Windows 8 Consumer Preview
Windows 8'in Beta sürümü olan Consumer Preview versiyonu 29 Şubat 2012'de Barcelona'da duyuruldu. Yeni Windows 8 arayüzü metro tasarımda hem tablet hem de masaüstü bilgisayar kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarlanmış durumda. Özellikle Windows Store özelliği sayesinde yazlım geliştiriciler için de yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Detaylı ürün özellikleri için aşağıdaki videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum:

Windows 8 Consumer Preview Sürümünü İndirmek için Adres: http://preview.windows.com

Etiketler: Windows 8,

Kategori :Bilişim
@11:11, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


02.02.2012

Kinect for Windows
Windows için Kinect 1 Şubat 2012 tarihi itibariyle duyuruldu. İnsan bilgisayar etkileşiminde bir devrim niteliğinde olan Kinect, Windows işletim sistemine yepyeni bir boyut kazandıracak. Klavye ve fare kullanmadan bilgisayarınızı vücut hareketleriniz ve sesinizle yönetebildiğiniz Kinect ilk defa XBOX 360 adlı oyun konsolumuzla birlikte çalışmak üzere tasarlanmış ve çıktığı andan itibaren satış rakamlarıyla bir rekora imza atarak ilk 60 günde 8 milyon adet satılmış ve “Dünyanın en hızlı satılan tüketici elektronik cihazı” olarak Guinness Rekorlar kitabına girmişti. Kinect’in Windows platformunda çalışmasını sağlayacak tüm altyapının yazılım geliştiricilere sunulması özellikle Windows 8 için çok önemli bir adımı oluşturuyor.
Kinect ile yapılabilecekler gerçekten hayal gücüne sığmıyor, şu videoyu mutlaka izlemenizi öneriyorum:

Detaylar için: http://www.kinectforwindows.com/

Etiketler: Kinect for Windows, Kinect, Windows 8,

Kategori :Bilişim
@10:17, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


08.12.2011

Windows 8 ve Windows Store
Yazılım geliştiriciler için yepyeni bir sayfa açılıyor; Windows 8 ile gelecek yeni Windows Store sayesinde yazılım geliştiriciler uygulamalarını online olarak satabilecekler ve satışlarının ilk başta %70'ini sonrasında satışları 25.000$ rakamını aştığında %80'ini kazanacaklar. Bu yazılım dünyasını yepyeni boyuta taşıyacak değişim dün duyuruldu. Yapılan açıklamayı ve demoyu aşağıdaki videodan izleyebileceğiniz gibi detaylı basın açıklaması bilgisine http://win8.ms/press adresinde de erişebilirsiniz.

Ayrıca önemli bir diğer nokta Windows Store Türkçe olarak Türk Lirası ile ödeme yapılacak şekilde Türkiye pazarında olacak; detaylar için http://msdn.microsoft.com/​en-us/library/windows/apps/​hh694064.aspx adresini inceleyebilirsiniz.

Etiketler: Windows 8, Windows Store,

Kategori :Önemli Duyurular
@11:11, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


03.06.2011

Windows 8 Partner Demo

Etiketler: Windows 8,

Kategori :Bilişim
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


02.06.2011

Windows 8
Kod adı "Windows 8" olan yeni Windows işletim sisteminin ilk arayüzleri 1 Haziran 2011 tarihinde California'da gerçekleşen All Things Digital adlı etkinlikte Steven Sinofsky tarafından paylaşıldı.

Daha detaylı bilgi için: http://www.microsoft.com/presspass/presskits/windows7/

Yeni Windows 8 Arayüzüne Dair İlk Çalışmalar:

Ayrıca yapılan önemli açıklamalardan birisi de 13-16 Eylül 2011 tarihleri arasında California'da gerçekleşecek "BUILD Developer Conference" etkinliği oldu; detaylar için http://www.buildwindows.com/

Sonuç olarak;

1. Hızlı, akıcı ve dinamik "Windows 8" varolan temel Windows gücü ve esnekliği üzerine inşa edildi.
2. Windows işletim sistemini yeni nesil dokunma ile çalışan cihazlara özel yeniden şekilledirdik. "Windows 8" Windows tasarımında yapılan ciddi bir değişiklik sayesinde birçok donanım üreticisine yepyeni bilgisayar tasarım fırsatları sunuyor.
3. "Windows 8" yazılım geliştiriciler ve son kullanıcılar için yepyeni deneyimlerin kapısını aralıyor...

Daha detaylı bilgi için: http://www.microsoft.com/presspass/presskits/windows7/

Windows 8

Etiketler: Windows 8,

Kategori :Önemli Duyurular
@03:15, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10