Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

31.05.2011

Rabarba'dan TurkcellTweet Başarısı
Turkcell twitter'ı kullanarak çok başarılı bir uygulamayı hayata geçirdi. Rabarba ekibini tebrik ediyorum.

Uygulamayla ilgili çıkan The Next Web Haberi için tıklayınız...

Etiketler: Twitter, Turkcell,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


20.05.2010

Turkcell Windows 7'ye Nasıl Geçiş Yaptı?
Webinere Kayıt Olmak için Tıklayınız Turkcell; Windows 7'ye nasıl geçiş yaptığını tüm bilişim uzmanlarıyla paylaşıyor; Windows 7 Canlı Sohbet Webineri

Turkcell; dünyada sınırlı şirketin dahil olduğu Windows 7 VIP programına dahil olarak beta aşamasından bu yana Windows 7'yi kurum içerisinde test etti, kullandı ve yapılan çalışmalar sonucunda şirket içerisinde tüm bilgisayarlarda geçiş için kusursuz bir plan hazırlandı. Turkcell içerisinde yaygınlaştırılan Windows 7'nin şirket içerisine dağıtımının nasıl yapıldığını Turkcell'den Gürkan Papila ve Netron'dan Ediz Öztürk webiner ile paylaşacak.

Konuşmacı: Gürkan Papila, Enterprise İnfrastructure Manager, TURKCELL
Tarih: 8 Haziran 2010
Saat: 14:00-15:00 (Türkiye Saatiyle)
Kayıt Adresi:http://go.microsoft.com/?linkid=9726517

Kuruluşunuzda Windows 7'nin pilot uygulamasına başlamaya mı hazırlanıyorsunuz? Hangi araçlardan ve en iyi uygulamalardan faydalanabileceğinizi öğrenmek ilginizi çekiyor mu? Sizleri Microsoft'un erken uygulama programından TURKCELL şirketinden çok önemli bilgiler almaya davet ediyoruz. Microsoft'tan Pazarlama Grup Müdürü, Mehmet Nuri Çankaya, gerçek dünyada Windows 7 yayılım güçlükleriyle başa çıkma ve bunları giderme deneyimlerini paylaşan TURKCELL şirketinden Enterprise İnfrastructure Manager, Gürkan Papila ve iş ortağı Netron Teknoloji şirketinden CTO Ediz Öztürk'e ev sahipliği yapacak. Bu bir saatlik webinere katılıp, kuruluşunuzda Windows 7 Pilot ve Yayılım Programlarını nasıl başarıyla gerçekleştireceğinize dair sorularınıza yanıt alın.

Not: Webiner sonunda katılımcılardan bir kişiye Windows 7 yüklü Casper 3G Netbook hediye edilecektir.

Etiketler: Turkcell, Windows 7, Windows 7 VIP,

Kategori :Seminerler
@23:17, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


11.05.2009

Mobil-Star Yarışması Finalistleri Açıklandı
Microsoft Türkiye ve Turkcell tarafından bu yıl ilki düzenlenen Mobil-Star yarışmasında finalistler açıklandı. Finale kalan tüm katılımcıları tebrik ediyorum. Final gününü canlı olarak izlemek isteyenleri 15 Mayıs 2009 Cuma gününde Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi'ne bekliyoruz. Etkinlik 14:00-19:00 arasında gerçekleşecek.
İşte finalistler:
AHMET ORNEK
ALP COKER
ARINC KOKTURK
BIROL TOPUZ
BURAK SARICA
BURHAN ARAS
CIHAN COSGUN
FARUK DURAK
GULTEKIN AKBULUT
HANDAN KIRISCI
HASAN CETIN
IBRAHIM KIVANC
KORAY GUL
MURAT OZYURT
MUSTAFA YIKAR
OMER FARUK SARIKAYA
OSMAN NURI HOMEK
SULEYMAN CALIK
TEKIN SENGUL
UMIT KAPTAN
VOLKAN ATASEVER
YALCIN OZKAN
Yarışma Web Sitesi

Etiketler: Mobil-Star, Turkcell, Windows Mobile,

Kategori :Bilişim
@00:01, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (2) - Yorum Yaz


11.10.2008

Yazılım + Servisler Projesi: İştCRM
CeBIT Euroasia 2008’de Turkcell’in duyurusunda yaptığı İşteÇözümler altında yer alan İştCRM çok önemli bir Yazılım + Servisler vizyonu örneğini oluşturuyor. İşortağımız Dataport tarafından geliştirilen bu proje kapsamında “kiralama” modeliyle Microsoft CRM uygulaması Kobi’ler tarafından kiralanarak kullanılabiliyor. CeBIT’i ziyaret edeceksiniz mutlaka Turkcell standına uğrayarak bu yaratıcı projeyi yakından görmenizi öneriyorum. Bu projenin hayata geçmesinde emeği büyük olan başta Dataport şirketini, Microsoft Türkiye’den Berna Erbaş, Barış Taptık, Ömer Erkmen ve Oğuz Ozan’ı da tebrik ediyorum. Yakın gelecekte kiralama modeliyle sunulan yazılımların artışına hepbirlikte şahitlik edeceğiz. CeBIT’de gerçekleştirdiğim röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz:

<a href="http://video.msn.com/video.aspx?vid=7948a14b-4265-424f-8d7d-aaaaa04aab5c" target="_new" title="YAZILIM + SERVISLER : ISTE CRM">Video: YAZILIM + SERVISLER : IST CRM</a>

Etiketler: Yazılım + Servisler, CRM, CeBIT, Dataport, Turkcell,

Kategori :Bilişim
@14:02, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10