Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

17.10.2010

Avrasya Maratonu ve Adım Adım
Mart ayında gerçekleşen Runtalya ardından Microsoft Türkiye çalışanlarının sivil toplum örgütlerine destek için koşuşturmacası devam ediyor... Giderek büyüyen bir ekip olarak bu sefer 2010 Avrasya Maratonunda toplam 170km koştuk. "Charity Run" adı verilen bir sosyal yardım amacıyla belirli konuya dikkat çekmek amacıyla yapılan koşular Türkiye'de çok yeni ama bunu başarıyla gerçekleştiren Adım Adım organizasyonu kısa zamanda büyük başarılar elde etti. Örneğin Runtalya 2010'da Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin projesi için 99.485 TL toplandı yani 50 adet “Akülü Tekerlekli Sandalye” alındı! Bu başarı da katkısı olan herkese yeniden teşekkürler.

Microsoft'un 2010 Avrasya Maratonu koşucuları olan Emre Tok, Nadin Üzümyemezoğlu, Sebla Kesim Key, Mustafa Çağan, Berk Tüfekçi, Merthan Kaleli, Onur Görür, Fatih Tezcan, Mehmet Tunçkanat ve ben umarız sizlerin dikkatini Adım Adım organizasyonu için çekebilmişizdir. Eğer siz de Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı veya Buğday Ekolojik Yaşam Derneği'ne yardım etmeyi düşünürseniz aşağıdaki resimde hesap bilgilerini bulabilirsiniz. Açıklamaya AAO, Microsoft, (Adınız)'ı yazarsanız ne kadar bağış toplantığının takibi de kolayca yapılabilecektir. Toplanan rakamları sizlere bir sonraki blog yazılarımda ileteceğim.

Avrasya Maratonu

Etiketler: Avrasya Maratonu, Adım Adım, TOFD,

Kategori :GeziYorum
@11:11, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


03.03.2010

Runtalya'da Omurilik Felçlileri için koşuyorum...

7 Mart 2010 tarihinde Omurilik Felçlileri Derneği “Akülü Tekerlekli Sandalye” projesini desteklemek amacıyla Runtalya maratonunda 10km koşuyorum…

Neden Koşuyorum?

Düzenli spor yapmak tabiki çok önemli fakat spor etkinlikleri sayesinde sivil toplum kuruluşlarına bağış toplamak konuya çok farklı bir bakış açısı kazandırıyor,bu sebeple 2009 yılında Adım Adım oluşumuna katıldım. Adım Adım oluşumu (www.adimadim.org) sportif etkinlikler aracılığıyla sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren bir sivil toplum örgütü. 7 Mart 2010 tarihinde Antalya’da gerçekleşecek Runtalya Maratonu’nda 10km koşuyorum ve koşarken amacım Omurilik Felçlileri Derneği için bağış toplanmasını sağlamak. Bu yarışı sadece kendim için değil, bu imkâna sahip olmayanlar için de başarmak istiyorum. Yaklaşık 1 saatte tamamlamayı planladığım yarışta sen de Omurilik Felçlileri Derneğine bağışta bulunarak akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı olan kişileri destekleyebilirsin.


Microsoft’tan Kimler Koşuyor?

Runtalya’ya Microsoft Türkiye’den sadece ben değil 9 kişi katılıyoruz; Gökben Utkun, Emre Tok, Mustafa Çağan, Sebla Kesim Key, Onur Görür, Nadin Üzümyemezoğlu, Münir Kundakçı ve Mehmet Tunçkanat. Hepimizin amacı çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olabilmek.

TOFD’a Ben de Destek Olmak İstiyorum Diyorsan?

Senin desteğin ile bu yarışı bitirdiğimde -senin ve herkesin desteği ile- 1 veya 1’den çok insanın hayatı değişecek! Yapılacak miktarın ne kadar olduğu önemli değil. Bu herkesin imkânı ölçüsünde yapabileceği bir katkı olduğu için, önemli olan bir şeyler yapmak.

Bağış yapmak için Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) web sitesini inceleyebilirsiniz.Etiketler: Adım Adım, Runtalya, TOFD,

Kategori :Önemli Duyurular
@09:25, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10