Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

17.05.2011

Orta Doğu Reklam Pazarı 2011 Verileri
Orta Doğu ve Afrika bölgesi pazarlama ve reklam dünyası için yükselen bir Pazar olmayı sürdürüyor. Hala geleneksel medya kullanımının çok yüksek olduğu pazarda dijital bileşenlerin de hızla pazar payı kazandığı gözlemlemek mümkün. Pan Arab Araştırma Merkezi (PARC) tarafından yayınlanan 2011 ilk üç ay raporu ülkeler ve mecralar bazında detaylı bir rapor hazırlamış durumda. Genel olarak %1’lik bir düşüş gözlemlense de Birleşik Arap Emirlikleri ardından Suudi Arabistan, Oman ve Kuveyt’te büyümelerin olduğunu görmek mümkün. Detaylı bilgi için aşağıdaki linkten raporu indirebilirsiniz:

Orta Doğu Reklam Pazarı 2011 Verileri Raporunu indirmek için tıklayın »

Etiketler: MEArketing, Orta Doğu, Reklam, Araştırma,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


30.11.2010

Windows 7 için Aralık Ayı Reklamları...
Windows 7 için yeni geniş çaplı yeni bir reklam kampanyası başlattık. Orijinal Windows 7 kullanmanın avantajlarını özetleyen kampanyamızda “%100 Orijinal” , “%100 Yeni” , “%100 Güzel” ve “%100 Yeni” temalarını kullandık. Reklamlarımızda yerli ve yabancı bilgisayar üreticilerimizin ürünlerini kullandık. Aşağıda örnek olarak Casper, Asus, HP ve Exper için olanları görebilirsiniz. Reklamlarımızı yoğun bir şekilde basılı mecralar olan gazete ve dergilerde, outdoor olarak billboard ve raketlerde, online olarak birçok web sitesindeki özel çalışmalar ile gerçekleştirdik. Kampanyanın devamı yakında…

Büyük Resim için Tıklayınız Büyük Resim için Tıklayınız
Büyük Resim için Tıklayınız Büyük Resim için Tıklayınız

Etiketler: Windows 7, Reklam,

Kategori :Bilişim
@11:11, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


16.09.2008

Bill Gates ve Jerry Seinfeld Windows Reklamları
Bill Gates ve Jerry Seinfeld’in oynadığı Windows reklamlarının ilk ikisi aşağıda yer almaktadır. Amerika yapımı komedi dizilerini seviyorsanız bu videoları da seveceksiniz; kültür farkımızdan dolayı bu videoların Türkiye’de beğenilmesi zor olabilir bu da pazarlamanın yerelleşmesinin önemini gösteren güzel bir örnek diye düşünüyorum.

Video: Shoe Circus


Video: New Family - Jerry Seinfeld Bill Gates

Etiketler: Windows Reklamları, Bill Gates, Jerry Seinfeld,

Kategori :Bilişim
@09:37, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (3) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10