Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

16.05.2012

Workshop: Pazarlama 3.0

31 Mayıs 2012 tarihinde "Pazarlama 3.0" başlıklı MCI workshop için Türkiye'de olacağım. Dijital Pazarlamanın Web 3.0 ile Geleceği konusu merak edenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

Kayıt ve detaylı bilgi için: tıklayınız

Pazarlama dünyasında oyunun kurallarını değiştiren Web 2.0’dan sonra çok önemli bir gelişme yakın gelecekte bizleri bekliyor; Web 3.0. Peki Web 3.0 ile şekillenecek yeni pazarlama dünyasında Pazarlama 3.0 nasıl tanımlanacak, dijital pazarlamanın geleceğini nasıl değiştirecek diyorsanız 2009 ve 2010 yıllarındaki Dijital Pazarlama Trendleri sunumlarıyla büyük ilgi uyandıran Mehmet Nuri Çankaya’nın bu workshop sunumunu kaçırmamalısınız.

Bu sunumda yakın geleceğin önemli internet devrimi olacak Web 3.0’ın pazarlamaya olan etkisi tüm boyutlarıyla tartışılacak, bir şirketin pazarlama departmanında yapması gereken değişimler ve bir pazarlama yöneticisinin geleceğe dair ipuçlarını öğrenecek nasıl adımlar atması gerektiği anlatılacaktır.

İçerik Detay:
- Web 3.0 gerçekten nedir? Detaylarıyla ve boyutlarıyla Web 3.0’ı anlamak.
- Web 3.0 Pazarlama Dünyasında Yaratacağı 10 Büyük Etki
- Dijital Pazarlamanın Web 3.0 ile Yaşayacağı Değişim
- Pazarlama 3.0 Konusuna Futurist Örnekler
- Pazarlama 3.0’a Nasıl Hazırlanmalı
- Soru & Cevap

Sunum içerisinde tüm bu başlıklarla birlikte bulacaklarınız:

- Güncel Araştırma Sonuçları ve Yorumlar
- Dünyadan Başarılı Örnekler
- Türkiye’den Başarılı Örnekler
- Türkiye’de Başarılı Olabilecek Yeni Trendler

Kayıt ve detaylı bilgi için: tıklayınız

Etiketler: Pazarlama 3.0,

Kategori :Seminerler
@16:35, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


19.04.2011

Örnek Pazarlama Planı
Yedek disklerimi yedeklerken 2003 yılında Istanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaparken almış olduğum Marketing Management dersinde yapmış olduğum “Pantene myShampoo” proje çalışmasını buldum. Raporu 8 yıl sonra yeniden okuyunca hala şık bir pazarlama planı olduğunu düşündüğüm için blogum üzerinden paylaşmak istedim. Bir pazarlama planı ne gibi bileşenleri içermelidir konusunda bence çok güzel bir çalışma. Pazarlama sektöründe çalışanlarla umuyorum planlamalarında bir örnek olarak yardımcı olur. Bu arada burada hayalini kurduğum örnek olarak saç telinden şampuan üretimi fikri hala hayata geçirilmedi, bu raporu yazdıktan sonra P&G ve Unilever’e iletmiştim, bu vesileyle yeniden iletmiş olayım.

Örnek Pazarlama Planını indirmek için tıklayın »

Not: Bu pazarlama planında kullanılan Pantene MyShampoo hayali bir üründür, içerikteki rakamlar da örnek olması için paylaşılmıştır, gerçeği yansıtmamakta sadece bir akademik çalışmadır.

Etiketler: Pazarlama Planı, İnovasyon,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (8) - Yorum Yaz


24.12.2010

Görev Değişikliği: Bölge Pazarlama Müdürü
Büyük Resim için Tıklayınız Çok güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum: 1 Ocak 2011 itibariyle yürütmekte olduğum Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürlüğü görevimden bölgesel bir göreve yükselerek; Microsoft’un Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Bölge Pazarlama Müdürlüğü pozisyonuna geçiyorum. Bu yeni görevimde Türkiye’yi de kapsayan Orta Doğu ve Afrika’daki 79 ülkeden sorumlu olacağım.

Etiketler: Bölge Pazarlama Müdürü,

Kategori :Önemli Duyurular
@18:20, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (27) - Yorum Yaz


24.12.2010

Sunum: Pazarlama Zirvesi 2010'da Pazarlama 3.0
Bu yıl da çok keyifli geçen Pazarlama Zirvesi'nde Pazarlama 3.0 konusunu derinmelesine inceledik. Web 3.0 ile şekillenecek olan Pazarlama 3.0 şimdilik geleceğin pazarlaması, bu sebeple verilen tüm örnekler bugüne dair değil yakın gelecekte olacak şekilde değerlendirilmeli. Ama sunumda da belirttiğim gibi Pazarlama 2.0'ı ıskalamamak lazım.

Önemli Not: Unutmamak lazım ki, aşağıdaki sunum bir saatlik bir seminerde görsel malzeme olarak kullanılmıştır, konunun çoğu sözel olarak katılımcılara aktarılmaktadır. Bu sebeple aşağıdaki sunumu sadece fikir vermesi için sizlerle paylaşıyorum, yoksa sadece bu sunumu izleyerek Pazarlama 3.0 konusunda derin bir bilgiye sahip olabileceğinizi düşünmeyin. Sunumu download etmek isterseniz , şu adresten download edebilirziniz.

Sunumu İzlemek için:

Sunumu İndirmek için:
Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Pazarlama Zirvesi, Pazarlama 3.0, Web 3.0,

Kategori :Sunumlar
@16:30, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


02.11.2010

Bilgi Üniversitesi MBA Sunumum
1 Kasım 2010 Pazartesi günü Bilgi Üniversitesi MBA programına konuk konuşmacı olarak katıldım. Konuk olduğum değerli öğretim görevlisi Yüce Zerey'in dersinde gösterdiğim Pazarlama 3.0 sunumunu bu adresten indirebilirsiniz.

Sunuma katılanlar hatırlayacaklar; soru-cevap bölümünde bana gelen sorularda dünya nüfusuyla ilgili sorularınızı cevaplamış ve TED'deki Hans Rosling'in sunumunu blogumda paylaşacağımı iletmiştim. Aşağıda videoyu bulabilirsiniz. Mutlaka izlenmesi gereken bir TED sunumu:

Sunumu İndirmek için:
Pazarlama 3.0 Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Web 3.0, Pazarlama 3.0, Bilgi Üniversitesi, TED,

Kategori :Seminerler
@09:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


17.03.2010

Pazarlama 3.0 Sunumum
17 Mart 2010 tarihinde gerçekleşen Webrazzi Gündem Web 3.0 etkinliğinde Pazarlama 3.0 anlattım. Umuyorum katılımcılar için bilginin paylaşıldığı ve yeni fikirlerin oluşmasına yardımcı olduğu bir oturum olmuştur, ben çok keyif aldım. Sunumu download etmek isterseniz , şu adresten download edebilirziniz.

Sunumu İzlemek için:

Sunumu İndirmek için:
Pazarlama 3.0 Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Web 3.0, Pazarlama 3.0, Türetici, PCTV,

Kategori :Seminerler
@13:17, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


17.01.2009

Kendi viral müziğinizi yapın: Songsmith
Microsoft Arge ekibi keyifli bir projeye imza attı, Songsmith sayesinde eğer bir mikrofonunuz varsa kendi müziğinizi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şu adresten indireceğiniz programı kurmak, ardından mikrofonunuzu bağlamak ve şarkınızın arkasında çalmasını istediğiniz ritmi belirlemek, sonrasında siz sözleri söyledikçe arka fon müziği otomatik olarak oluşmaya başlayacak. Özetle tam bir viral pazarlama aracı Songsmith. Müşterilerinize en yaratıcı viral müziği yapmalarını isteyerek ve kısaca Songsmith’i anlatarak çok farklı bir pazarlama kampanyası yapmanız mümkün. Son bir not, ürün şimdilik Windows 7 Beta’da çalışmıyor ama ürün grubuna bunu bildirdim 1 hafta içinde bir update yayınlayacaklarını bildirdiler, Windows 7 kullananlara duyurulur.

Songsmith: http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/projects/songsmith/index.html

Etiketler: Songsmith, Viral Pazarlama, Pazarlama 2.0,

Kategori :Bilişim
@11:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10