Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

16.05.2012

Workshop: Pazarlama 3.0

31 Mayıs 2012 tarihinde "Pazarlama 3.0" başlıklı MCI workshop için Türkiye'de olacağım. Dijital Pazarlamanın Web 3.0 ile Geleceği konusu merak edenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

Kayıt ve detaylı bilgi için: tıklayınız

Pazarlama dünyasında oyunun kurallarını değiştiren Web 2.0’dan sonra çok önemli bir gelişme yakın gelecekte bizleri bekliyor; Web 3.0. Peki Web 3.0 ile şekillenecek yeni pazarlama dünyasında Pazarlama 3.0 nasıl tanımlanacak, dijital pazarlamanın geleceğini nasıl değiştirecek diyorsanız 2009 ve 2010 yıllarındaki Dijital Pazarlama Trendleri sunumlarıyla büyük ilgi uyandıran Mehmet Nuri Çankaya’nın bu workshop sunumunu kaçırmamalısınız.

Bu sunumda yakın geleceğin önemli internet devrimi olacak Web 3.0’ın pazarlamaya olan etkisi tüm boyutlarıyla tartışılacak, bir şirketin pazarlama departmanında yapması gereken değişimler ve bir pazarlama yöneticisinin geleceğe dair ipuçlarını öğrenecek nasıl adımlar atması gerektiği anlatılacaktır.

İçerik Detay:
- Web 3.0 gerçekten nedir? Detaylarıyla ve boyutlarıyla Web 3.0’ı anlamak.
- Web 3.0 Pazarlama Dünyasında Yaratacağı 10 Büyük Etki
- Dijital Pazarlamanın Web 3.0 ile Yaşayacağı Değişim
- Pazarlama 3.0 Konusuna Futurist Örnekler
- Pazarlama 3.0’a Nasıl Hazırlanmalı
- Soru & Cevap

Sunum içerisinde tüm bu başlıklarla birlikte bulacaklarınız:

- Güncel Araştırma Sonuçları ve Yorumlar
- Dünyadan Başarılı Örnekler
- Türkiye’den Başarılı Örnekler
- Türkiye’de Başarılı Olabilecek Yeni Trendler

Kayıt ve detaylı bilgi için: tıklayınız

Etiketler: Pazarlama 3.0,

Kategori :Seminerler
@16:35, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


09.05.2011

Infografik: Mobil Pazarlama
Mobile Marketing

Etiketler: Infografik, Mobil Pazarlama, Mobile Marketing,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


19.04.2011

Örnek Pazarlama Planı
Yedek disklerimi yedeklerken 2003 yılında Istanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaparken almış olduğum Marketing Management dersinde yapmış olduğum “Pantene myShampoo” proje çalışmasını buldum. Raporu 8 yıl sonra yeniden okuyunca hala şık bir pazarlama planı olduğunu düşündüğüm için blogum üzerinden paylaşmak istedim. Bir pazarlama planı ne gibi bileşenleri içermelidir konusunda bence çok güzel bir çalışma. Pazarlama sektöründe çalışanlarla umuyorum planlamalarında bir örnek olarak yardımcı olur. Bu arada burada hayalini kurduğum örnek olarak saç telinden şampuan üretimi fikri hala hayata geçirilmedi, bu raporu yazdıktan sonra P&G ve Unilever’e iletmiştim, bu vesileyle yeniden iletmiş olayım.

Örnek Pazarlama Planını indirmek için tıklayın »

Not: Bu pazarlama planında kullanılan Pantene MyShampoo hayali bir üründür, içerikteki rakamlar da örnek olması için paylaşılmıştır, gerçeği yansıtmamakta sadece bir akademik çalışmadır.

Etiketler: Pazarlama Planı, İnovasyon,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (8) - Yorum Yaz


18.01.2011

Surface 2.0 Çıkıyor...
Büyük Resim için Tıklayınız Las Vegas'ta düzenlenen CES 2011'in önemli açıklamalarından biri Microsoft Surface ile ilgiliydi; Samsung'la birlikte Surface 2.0'ı 2011 yılında 23 ülkede satıyor olacağız. Henüz Türkiye için net bir tarih belli olmasa da ürünün Samsung tarafından satılacak olması birçok tedarik sıkıntısı ortadan kaldırıyor. Ürünle ilgili detaylı demoyu aşağıdaki videodan izlemenizi mutlaka öneriyorum.

Özellikle dijital pazarlama alanında yine önemli değişimlerin yaşanacağı her yüzeyin bir bilgisayara dönüştüğü gelecekte Samsung ile başlayan işbirliğimizin artarak devam edeceğini öngörmek mümkün.

Detaylı Bilgi için tıklayınız...


Etiketler: Surface, Web 3.0, Samsung, CES, Dijital Pazarlama,

Kategori :Bilişim
@14:59, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


24.12.2010

Görev Değişikliği: Bölge Pazarlama Müdürü
Büyük Resim için Tıklayınız Çok güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum: 1 Ocak 2011 itibariyle yürütmekte olduğum Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürlüğü görevimden bölgesel bir göreve yükselerek; Microsoft’un Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Bölge Pazarlama Müdürlüğü pozisyonuna geçiyorum. Bu yeni görevimde Türkiye’yi de kapsayan Orta Doğu ve Afrika’daki 79 ülkeden sorumlu olacağım.

Etiketler: Bölge Pazarlama Müdürü,

Kategori :Önemli Duyurular
@18:20, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (27) - Yorum Yaz


24.12.2010

Sunum: Pazarlama Zirvesi 2010'da Pazarlama 3.0
Bu yıl da çok keyifli geçen Pazarlama Zirvesi'nde Pazarlama 3.0 konusunu derinmelesine inceledik. Web 3.0 ile şekillenecek olan Pazarlama 3.0 şimdilik geleceğin pazarlaması, bu sebeple verilen tüm örnekler bugüne dair değil yakın gelecekte olacak şekilde değerlendirilmeli. Ama sunumda da belirttiğim gibi Pazarlama 2.0'ı ıskalamamak lazım.

Önemli Not: Unutmamak lazım ki, aşağıdaki sunum bir saatlik bir seminerde görsel malzeme olarak kullanılmıştır, konunun çoğu sözel olarak katılımcılara aktarılmaktadır. Bu sebeple aşağıdaki sunumu sadece fikir vermesi için sizlerle paylaşıyorum, yoksa sadece bu sunumu izleyerek Pazarlama 3.0 konusunda derin bir bilgiye sahip olabileceğinizi düşünmeyin. Sunumu download etmek isterseniz , şu adresten download edebilirziniz.

Sunumu İzlemek için:

Sunumu İndirmek için:
Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Pazarlama Zirvesi, Pazarlama 3.0, Web 3.0,

Kategori :Sunumlar
@16:30, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


02.11.2010

Bilgi Üniversitesi MBA Sunumum
1 Kasım 2010 Pazartesi günü Bilgi Üniversitesi MBA programına konuk konuşmacı olarak katıldım. Konuk olduğum değerli öğretim görevlisi Yüce Zerey'in dersinde gösterdiğim Pazarlama 3.0 sunumunu bu adresten indirebilirsiniz.

Sunuma katılanlar hatırlayacaklar; soru-cevap bölümünde bana gelen sorularda dünya nüfusuyla ilgili sorularınızı cevaplamış ve TED'deki Hans Rosling'in sunumunu blogumda paylaşacağımı iletmiştim. Aşağıda videoyu bulabilirsiniz. Mutlaka izlenmesi gereken bir TED sunumu:

Sunumu İndirmek için:
Pazarlama 3.0 Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Web 3.0, Pazarlama 3.0, Bilgi Üniversitesi, TED,

Kategori :Seminerler
@09:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


19.10.2010

İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2010 Ardından…
18-19 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin ikinci gününde “Yarın seni ne bekliyor” adlı oturumda bilgilerimi ve önerilerimi katılımcılarla paylaştım. Öncelikle etkinliği düzenleyen Marketing Türkiye ekibine ve Youth Holding ekibine tebrikler, çok değerli bir paylaşım gerçekleşti. Katıldığım oturumda değerli Ufuk Tarhan,M-GEN ve Erkan Tüfekçioğlu,Apple-Bilkom ile birlikte yakın gelecekte gerçekleşecek önemli değişimlerin altını çizdik. IPZ Logo

Özetlemek gerekirse;

- Yakın gelecekte dijital pazarlamanın bilişim sektörünün geleceğinde çok önemli bir açılım olacağını belirttim, bu kısıma hazır olmak için özellikle sosyal medyayı etkin kullanmak çok önemli. Ayrıca sosyal medyanın ölçümlenmesi konusunda çok önemli çalışmalar var, bu alan daha da büyüyecek ve bunu okuyabilmek ROMI (Return on Marketing Investment) konusunda çalışmak çok önemli.

- İkinci önemli konu; yakın gelecekte slate adını verdiğimiz sadece çoklu-dokunmatik ekrandan oluşan tablet bilgisayarların pazara girişiyle özellikle Türkiye gibi her yıl 3 milyon üzerinde bilgisayarın satıldığı bir sektörde hareketlilik yaşanacak. Bu konu bilgisayar ile etkileşimde çok yeni bir boyut getirdiği için medyayı çok derinden etkileyecek, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzeyde üretim yapan bilgisayar üreticilerinin slate bilgisayarları yakın zamanda duyuracak olmaları 2011 yılından başlayarak insan-bilgisayar etkileşimini derinleştirecek. Hazır olmak önemli.

- Konferansta belirttiğim üçüncü önemli konu ise “Web 3.0”. Bu konuda çok güzel bir gelişmeyi tüm katılımcılarla paylaştım, bu güzel haberi blogumdan da duyurmanın zamanı geldi diye düşünüyorum; Halil Aksu ve Uğur Candan ile birlikte Web 3.0 başlıklı bir kitap yazdık, en kısa zamanda kitapçılarda yerini almasını bekliyoruz. Çok uzun ve detaylı bir çalışma sonucu ortaya çıkan bu kitap bence sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada Web 3.0 konusunda önemli bir kaynak olacak. Kitap çıkar çıkmaz blog üzerinden duyuracağım. Sonuç olarak “Web 3.0” yakın geleceği değiştiriyor olacak, şimdiden hazır olmak çok önemli olacaktır.

Etiketler: IPZ, Dijital Pazarlama, Web 3.0,

Kategori :Bilişim
@11:59, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


29.09.2010

Sunum: Türkiye'nin Dijital Profili
Değerli Yüce Zerey tarafından hazırlanmış Türkiye'nin Dijital Profili sunumunu sizlerle paylaşmak istedim.

Etiketler: Dijital Pazarlama, Yüce Zerey, Sunum,

Kategori :Yönetim
@09:26, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (2) - Yorum Yaz


17.03.2010

Pazarlama 3.0 Sunumum
17 Mart 2010 tarihinde gerçekleşen Webrazzi Gündem Web 3.0 etkinliğinde Pazarlama 3.0 anlattım. Umuyorum katılımcılar için bilginin paylaşıldığı ve yeni fikirlerin oluşmasına yardımcı olduğu bir oturum olmuştur, ben çok keyif aldım. Sunumu download etmek isterseniz , şu adresten download edebilirziniz.

Sunumu İzlemek için:

Sunumu İndirmek için:
Pazarlama 3.0 Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Web 3.0, Pazarlama 3.0, Türetici, PCTV,

Kategori :Seminerler
@13:17, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


26.02.2010

İlk DVD Çalışmam Çıktı
Büyük Resim için Tıklayınız İlk DVD’im bu ay MediaCat ve DigitalAge dergileriyle ücretsiz dağıtılan 50 dakikalık bir eğitim çalışması oldu, konu “Dijital Pazarlama Trendleri 2010” . Aralık ayında Pazarlama Zirvesi’nde yapmış olduğum sunum çok beğenilince bu içeriği zirveye katılamayan diğer pazarlama dünyası profesyonelleriyle paylaşmak için DVD Filmiz Stüdyolarında çekildi, İnfinity Teknoloji tarafından üretildi, MediaCat ve DigitalAge dergileri tarafından da okuyucularıyla Şubat 2010 sayılarıyla birlikte ücretsiz dağıtıldı. Şimdiye kadar aldığım geri bildirimler çok olumlu, umuyorum 2010 yılında sektördeki farklı bir gelişmeye öncülük edecektir.
Pazarlama sektöründe dijital dünyaya yapılan yatırım her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yükselen bir trend olarak devam ediyor ve 2010 yılında özellikle Web 2.0 etkilerinden sonra çok daha farklı bir kulvarda devam edecek. 2010 yılında Türkiye’de potansiyel olarak gerçekleşecek 10 önemli dijital pazarlama trendi DVD içerisinde paylaşılmaktadır. Bu sunum Mehmet Nuri Çankaya tarafından 2009 Aralık ayında Pazarlama Zirvesi’nde yapılmış, ardından gördüğü ilgi üzerine pazarlama dünyasının profesyonellerine ulaşması için MediaCat ve Digital Age dergileri tarafından okuyucularına dağıtılmaktadır.
Eğer DVD’yi edinmek istiyorsanız bu ay bitmeden bayinizden MediaCat veya Digital Age dergilerinden birini almayı unutmayınız.

Etiketler: DVD, Dijital Pazarlama, Mediacat, Digital Age,

Kategori :Önemli Duyurular
@16:34, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (3) - Yorum Yaz


25.01.2010

Daha Orijinal Nasıl Olunur?
Yeni bir pazarlama kampanyası başlattık “Daha Orijinal Nasıl Olunur?”. Yaptığımız araştırmalarda şunu gördük, birçok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarıyla gelen Windows işletim sisteminin orijinal olup olmadığını bilmiyor, oysa bunu ayırt etmek için her bilgisayarın altına yapıştırılmış olan bir Microsoft bandrolü mevcut. Teknik adı COA (Certification of Authenticity) adını verdiğimiz bu bandrol sayesinde orijinal Windows kullanıp kullanmadığınızı kolayca ayırt edebiliyorsunuz. İşte biz de bu konuda bir bilgilendirme kampanyası olarak hem online hem de offline mecrayı içine alan oldukça kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik. Gazete, dergi gibi basılı mecralar, billboard, raket gibi outdoor mecraları, internet, radyo ve viral gibi birçok pazarlama bileşenini kullanan bu kampanyanın en büyük özelliği Türkiye’de yapılmaya kolay kolay cesaret edilemeyen satış odaklı olmayan bir bilgilendirme için bu kadar büyük bir kampanya tasarlamaktı.

Özellikle radyo spotlarımızın uyandırdığı ilgi çok yüksek oldu, bu sebeple dijital pazarlamayı varolan diğer pazarlama bileşenleriyle entegre etmenin ortaya çok daha yüksek başarım oranları getirdiğini görmüş olduk. Dijital pazarlamaya farklı bakış açıları olması gerektiğine dair güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum bu kampanyanın.

Büyük Resim için Tıklayınız Büyük Resim için Tıklayınız
Büyük Resim için Tıklayınız Büyük Resim için Tıklayınız

Ayrıca Radyo spotları da farklı bir reklam yaklaşımıyla hazırlandı, akılda kalıcılık ve mesajın yerine ulaşması için kullanılan bu teknik aldığımız geri bildirimlere göre çok beğenildi. Benim gibi dijital pazarlamaya inanan biri için bile radyonun hala önemli bir mecra olduğunu ve dijital pazarlamayla yanyana kullanılması gerektiği örnekle kanıtlanmış oldu. Aşağıdaki linklerden MP3 olarak radyo spotlarını indirebilirsiniz.

. Baba Radyo Spotunu indirmek için tıklayınız »
. İkoncanRadyo Spotunu indirmek için tıklayınız »
. ÖğrenciRadyo Spotunu indirmek için tıklayınız »
. Öğretmen Radyo Spotunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Pazarlama, Dijital Pazarlama, Orijinal,

Kategori :Bilişim
@10:18, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


13.12.2009

Dijital Pazarlama Trendleri 2010
11 Aralık 2009 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleşen 10.Pazarlama Zirvesi etkinliğinde yapmış olduğum sunumu paylaşmak istiyorum. Sunuma gösterilen yoğun ilgi için yeniden teşekkürler, umuyorum 2010 yılı planlarını yapan kurumlara yardımcı olacak bir kaynak olacaktır.

Sunumu İzlemek için:

Sunumu İndirmek için:
Dijital Pazarlama Trendleri 2010 Sunumunu indirmek için tıklayınız »

Etiketler: Dijital Pazarlama,

Kategori :Seminerler
@16:14, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


03.02.2009

Obama ve Photosynth
Büyük Resim için Tıklayınız ABD’nin 44. Başkanı Barack Obama yemin töreninde çekilen binlerce fotoğraf Photosynth teknolojisi sayesinde biraraya getirildi, bu konuda CNN ile yapılan işnbirliğiyle “The Moment” başlıklı proje kapsamında şuana kadar 3 milyonun üzerindeki kişi tarafından izlendi.

http://cnn.com/themoment
Obama’nın yemin töreninde kimler vardı konusunu incelemek, o atmosferi yeniden yaşamak için güzel bir araç olan Photosynth bu kullanımı sayesinde bir grubun aynı anda çektiği fotoğrafları birleştirme özelliği olduğunu da kanıtladı. Bu benim aklıma yeni birçok dijital pazarlama fikri getiriyor, eminim sizin de aklınızda hemen örnekler canlanmıştır.

Hepinizin hatırlayacağı gibi Photosynth dünya lansmanı için Kültür Bakanlığı ile birlikte goturkey.com için bir çalışma yapmış ve dünya lansmanında Türkiye olarak yer almıştık. Bu vesileyle Photosynth Türkiye topluluğu linkini yeniden paylaşayım: www.photosynthtr.com

Etiketler: Photosynth, Dijital Pazarlama, Barack Obama, Web 2.0,

Kategori :Bilişim
@11:34, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (2) - Yorum Yaz


17.01.2009

Kendi viral müziğinizi yapın: Songsmith
Microsoft Arge ekibi keyifli bir projeye imza attı, Songsmith sayesinde eğer bir mikrofonunuz varsa kendi müziğinizi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şu adresten indireceğiniz programı kurmak, ardından mikrofonunuzu bağlamak ve şarkınızın arkasında çalmasını istediğiniz ritmi belirlemek, sonrasında siz sözleri söyledikçe arka fon müziği otomatik olarak oluşmaya başlayacak. Özetle tam bir viral pazarlama aracı Songsmith. Müşterilerinize en yaratıcı viral müziği yapmalarını isteyerek ve kısaca Songsmith’i anlatarak çok farklı bir pazarlama kampanyası yapmanız mümkün. Son bir not, ürün şimdilik Windows 7 Beta’da çalışmıyor ama ürün grubuna bunu bildirdim 1 hafta içinde bir update yayınlayacaklarını bildirdiler, Windows 7 kullananlara duyurulur.

Songsmith: http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/projects/songsmith/index.html

Etiketler: Songsmith, Viral Pazarlama, Pazarlama 2.0,

Kategori :Bilişim
@11:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


08.11.2008

Grand Interactive Awards Sonuçları
Değerli dostum Yüce Zerey'in blogunda çok değerli bir yazı gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim: MMI, Marketing Türkiye ve IP Magazin tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek interaktif pazarlama yarışması Grand Interactive Awards (GIA) 6 Kasım tarihinde İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde, sponsorluğunu Türk Telekom’un üstlendiği ödül töreninde açıklandı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen GIA’ya toplamda 145 iş başvurmuştu. Sektör temsilcilerinden oluşan jüri, her kategorinin birinci, ikinci ve üçüncülerini belirledi. İşte kazananlar:


En İyi Standart Banner Tasarımı

1. MagiClick Digital Solutions - HSBC Advantage Dansa Davet Banner
2. Rabarba - Dakikası 8 kuruş
3. Sesli Harfler - Patlican Kontör Yükleme Kampanyası

En İyi Rich Media Banner Tasarımı

1. Rabarba - Mobil Numara Tanabilirliği
2. Project House - Kariyer.net Gadget Kampanyası
3. Pixelplus Interactive - Online Başvuru Kampanyası

En İyi Mobil Kampanya

1. Rabarba - Türko 2008 Cep Oyunu
2. Aerodeon - Pepsi Duygularını Göster
3. Aerodeon - AXE Mobil Uygulamalar

En İyi Düzenli E-bülten Çalışması

1. Hiperaktif İnternet Ajansı - Men`s Health Türkiye Aylık ve Haftalık E-bülten Çalışmaları
2. Turkline - Akbank N`e_haber mailing
3. MagiClick Digital Solutions - Danone Activia E-Bültenleri

En İyi Arama Motoruna Dayalı Pazarlama Çalışması

1. Digitouch - Bilet Satış Hedefli Adwords Kampanyası:Metrikler, Süreçler ve Sonuçlar
2. Re*Search - Hyundai Futbol Adwords Kampanyası
3. Mindshare - Human Race

En İyi Oyuna Dayalı Reklam (Advergaming) uygulaması

1. Rabarba – Çaloynasın
2. 41? 29! Medya - Yaman Gezgin Kayboldu
3. D4D Dijital Marka Çözümleri - Beckstreetgame

En İyi İnteraktif Pazarlama Kampanyası

1. Rabarba - Turkcell Superlig
2. 41? 29! Medya - Yaman Gezgin Kayboldu
3. Mindshare - Nike Euro 2008 Futbol Kampanyası

Jüri Özel Ödülü: Turkcell

Medyanet Jüri Özel Ödülü: Akbank

Türk Telekom Jüri Özel Ödülü: Garanti Bankası

Etiketler: Interaktif Pazarlama,

Kategori :Bilişim
@00:43, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


15.09.2008

MarketingIST 2008 Etkinliğinde Konuşmacıyım
25-28 Eylül 2008 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde gerçekleşecek olan Pazarlama’nın önemli etkinliklerinden olan MarketingIST’de konuşmacıyım. “Şirketin Sosyal Medyaya Bakışı” başlığında yapacağım konuşma da amacım sosyal medyanın önemini vurgulamak, bu önemin şirketler tarafındaki algısından ipuçları vermek. Pazarlama dünyasını biraraya getiren bu güzel etkinlikte görüşmek dileklerimle.

Etiketler: Marketingist, Pazarlama, Sosyal Medya,

Kategori :Seminerler
@17:40, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (2) - Yorum Yaz


21.07.2008

Line Rider ile Kayak Zamanı
Line Rider Silverlight ile gelişirilmiş bir oyun, ama inanılmaz keyifli. Kızak için kayak pistini çiziyorsunuz sonrasında çalıştırıp sonucu görüyorsunuz, hatta kaydetmeniz ve üzerine bunu video paylaşım siteleri aracılığıyla yaygınlaştırmanız mümkün. Siteye girdiğinizde mutlaka videolar kısmını ziyaret edin, kimlerin neler yaptığına şaşıracaksınız. Linerider oyunu Eylül 2006'da yayınlandığı tarihten bu yana internet üzerinden en fazla oynanan oyunlardan birisi oldu.

Bu oyunu pazarlama amaçlı olarak McDonald's kullanıyor aktif olarak, siteye girdiğinizde bununla ilgili reklamları görebilirsiniz. Bakalım Türkiye'de buna benzer ilk servisi kim vermeye başlayacak, emin olun iyi bir viral pazarlama örneği olacaktır benden söylemesi.

Etiketler: Line Rider, Silverlight, Oyun Geliştirme, Pazarlama,

Kategori :Bilişim
@11:59, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10