Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

15.09.2008

Microsoft Yazılımları Öğrencilere Ücretsiz
İşte uzun zamandır beklenen duyuruyu blogumdan iletmek istiyorum: Dreamspark yani Microsoft'tan öğrencilere ücretsiz yazılımlar artık Türkiye'de de başladı. Profesyonel yazılımcıların kullandığı Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım ürünlerine, öğrenciler şimdi doğrudan ve ücretsiz olarak erişebiliyor. Dünyada yeni duyurulan DreamSpark programını uygulayan ilk ülkelerden birisi de Türkiye. Programa aktif üye olan üniversitelerde öğrenimine devam eden bir öğrenciyseniz, hemen yazılımları indirebilir ve bu avantajdan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Programa üye üniversiteler bilgisine http://dreamsparktr.msakademik.net adresinden ulaşılabilir.

Eğer üniversiteniz henüz DreamSpark programını size henüz sunmuyorsa, yetkilileri haberdar edebilirsiniz. Ayrıca, DreamSpark erişiminize olanak sağlayacak kişiye özel kodunuzu almak için akademik etkinliklerimize katılabilirsiniz.

Eminim DreamSpark, öğrencilere kişisel yaratıcılıklarını ve fikirlerini hayata geçirmede çok önemli bir fırsat olacaktır.

Etiketler: DreamSpark,

Kategori :Bilişim
@10:50, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (3) - Yorum Yaz


01.08.2008

MSP Başvuruları Başladı

Microsoft Student Partner programına 2008-2009 akademik yılı için başvurular başladı. Bir yıl boyunca bizimle yakın çalışmak isteyen tüm öğrencilerden başvurularını bekliyoruz. Bu programın sadece teknik bölümlerde okuyan öğrenciler için değil tüm öğrencilere açık bir program olduğunu hatırlatmak istiyorum, bölümünüz ve sınıfınız ne olursa olsun başvurabilirsiniz, seçimlerimizdeki en büyük kriter çektiğiniz video olacaktır bu yüzden videoya özellikle özen göstermenizi öneriyorum. Başvuru yapmak isteyenler bu linke tıklasın :)

Etiketler: MSP,

Kategori :Bilişim
@09:17, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (7) - Yorum Yaz


12.07.2008

PC Magazine Dergisi Roportajım
Roportajı Indir Yeni bir akademik yıl Eylül ayında başlayacak bu yüzden özellikle Microsoft’la yakın çalışmayı isteyen öğrenciler için MSP (Microsoft Student Partner) olma fırsatı da yakında başlıyor. Bu yüzden sizlerle PC Magazine dergisinde çıkan roportajımı paylaşmak istedim. Nasıl MSP olunur, MSP’lerden neler bekliyoruz, onlara neler sağlıyoruz ve diğer tüm detaylar bu roportajda yer alıyor. Roportajı gerçekleştiren Ali Rıza Babaoğlan’a yeniden teşekkürler. 2008-2009 yılında MSP olmak isteyen ve soruları olanlar varsa sorularınızı bekliyorum, benden size açık mektup, benimle iletişime geçin.

Okumak için tıklayın >

Etiketler: MSP, PC Magazine, Roportaj,

Kategori :Basın-Medya
@13:04, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (7) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10