Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

24.06.2011

Yeni İngilizce Blogum: MEArketing
Marketing in Middle East and Africa 1 Ocak 2011'de Dubai'e yerleşmemle başlayan macerada çalıştığım ve etkileşime geçtiğim dünya biraz farklılaştı; iş ve sosyal arkadaşlarımın neredeyse tümü başka milletlerden arkadaşlara dönünce ortak dil olan İngilizce'yi kullanmaya başladım. Edindiğim deneyimler 2004 yılından beri yazmakta olduğum bloguma yansımaya başladı, Orta Doğu ve Afrika'daki pazarlama dünyasına dair veriler ve deneyimleri paylaşmak istedim ama bu bilgiler ortak bir paydada buluşmak için İngilizce oluyorlardı. Geçen 6 ay sonunda geriye dönüp baktğımda yarı İngilizce yarı Türkçe garip bir düzende buldum kendi blogumu. Siteye dil seçeneği koymak bir seçenekti ama kendi adımla anılan bir blog için bunu yapmak istemedim; Türkçe'yi kendi blogumda kaybetmek istemiyorum.
Bu sebeple bir karar aldım ve kendime İngilizce ayrı bir blog açtım; adını da yeni görevimde edindiğim deneyimleri paylaşacağım için "MEArketing - Marketing in Middle East and Africa" koydum. Böylece kendi blogum olan nuricankaya.com Türkçe kalacak ama İngilizce içerikleri diğer blogum MEArketing.com adresinden paylaşacağım.

Bunu yaparken acaba içerik üretmekte ve iki ayrı siteyi yönetmekte zorlanır mıyım diye düşündüm? Ama açıldığının ikinci gününde MEArketing ziyaretçi sayısı Nuricankaya.com'un günlük ziyaretçisini geçince doğru bir karar aldığımı düşündüm. Bundan sonra Nuricankaya.com benim kişisel blogum olmaya devam edecek ve burada Türkçe içerikler paylaşmaya devam edeceğim.

Ziyaret etmek isterseniz: www.mearketing.com

Etiketler: MEArketing, Blog,

Kategori :Önemli Duyurular
@13:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


15.06.2011

Infographic: Top Web Sites in Africa
Top Web Sites in Africa

Etiketler: Africa, MEArketing,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


18.05.2011

Infographic: Digital Marketing in Middle East
Digital Marketing in Middle East 2011

Etiketler: MEArketing, Infographic, Digital Marketing,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


17.05.2011

Orta Doğu Reklam Pazarı 2011 Verileri
Orta Doğu ve Afrika bölgesi pazarlama ve reklam dünyası için yükselen bir Pazar olmayı sürdürüyor. Hala geleneksel medya kullanımının çok yüksek olduğu pazarda dijital bileşenlerin de hızla pazar payı kazandığı gözlemlemek mümkün. Pan Arab Araştırma Merkezi (PARC) tarafından yayınlanan 2011 ilk üç ay raporu ülkeler ve mecralar bazında detaylı bir rapor hazırlamış durumda. Genel olarak %1’lik bir düşüş gözlemlense de Birleşik Arap Emirlikleri ardından Suudi Arabistan, Oman ve Kuveyt’te büyümelerin olduğunu görmek mümkün. Detaylı bilgi için aşağıdaki linkten raporu indirebilirsiniz:

Orta Doğu Reklam Pazarı 2011 Verileri Raporunu indirmek için tıklayın »

Etiketler: MEArketing, Orta Doğu, Reklam, Araştırma,

Kategori :Pazarlama
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10