Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

18.10.2010

Circle of Excellence Ödülü...
Circle of Excellence Logo Güzel bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum, Microsoft içerisindeki en değerli ödül olan “Circle of Excellence Gold Club” ödülünü aldım; bu ödülü dünya çapında alan kişilerden biri olmak benim için büyük onur verici.

Daha önceki blog yazılarımdan birinde Microsoft Türkiye olarak da yılın ülkesi seçildiğimizi iletmiştim, bu güzel ikinci haber de aslında çok yoğun geçen bir yılın ardından elde edilen güzel bir başarı oldu. Geçtiğimiz yıl gerçekten çok yoğun bir yıldı, ekonomik göstergelerin dünya çapında çok iyiye gitmediği bir dünyada Windows 7 gibi önemli bir ürünün doğru pazarlama stratejileriyle farklı sektörlerde konumlandırılması, bunun yanında müşteri ve iş ortaklarımızın en etkin şekilde tüm sürece katkılarının sağlanması ve sürekli geri bildirimlerinin alınması, ayrıca yapılan pazarlama yatırımlarının geri dönüşümünün en etkin şekilde ölçümlenmesi bu başarıyı getirdi. Bu başarı benim bireysel bir başarım değil tabiki, öncelikle tüm Windows ekibinin çok büyük bir başarısı, ardından çok iyi bir pazarlama ekibiyle çalışmanın getirdiği çok önemli bir başarı. Bu sebeplerden ötürü bu ödülü tüm ekip adına kazanmış olmak benim için çok önemli, daha nice başarılara birlikte ulaşmak dileklerimle.

Etiketler: Circle of Excellence,

Kategori :Önemli Duyurular
@11:39, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (3) - Yorum Yaz


03.08.2010

Yılın Ülkesi Ödülünü Aldık
Microsoft Türkiye tarihindeki en büyük başarıyı geçtiğimiz hafta Atlanta'da yaşadık; Çin, Hindistan, Brezilya gibi gelişmekte olan birçok ülkeyi geride bırakarak "Microsoft Yılın Ülkesi" seçildik. 15 bin kişilik salonda gerçekleşen ödül törenindeki heyecan doruktaydı, ülkemizin adı açıklanınca toplantıya katılan 55 kişi aynı anda Türk bayraklarını açtık ve coşkuyla kutladık, inanılmaz bir duyguydu. Windows 7'nin başarısı bu ödülü almamızda çok büyük bir etken oldu, dünya çapında da 175 milyon Windows 7 satılarak tarihi bir rekor gerçekleşti. Aşağıdaki resime tıklayarak daha aldığımız ödül ile ilgili haberin detaylarını okuyabilirsiniz.

Büyük Resim için Tıklayınız

Unutmamak lazımki bu başarı Türkiye'nin başarısıdır, ülkemizin adının uluslararası ekonomi ödüllerinde adının sıkça geçmesi ülkemizin potansiyelini tüm dünyaya göstermek açısından çok önemli bir adım olacaktır. Özellikle bu başarıda emeği büyük olan iş ortaklarımızı da ayrıca tebrik ediyorum, bu ödül hepimizin.

Tabiki bu ödülle birlikte gelen en güzel hediye bize verilen sosyal sorumluluk bütçesi oldu. Bu yıl içerisinde daha önce yaptığımız birçok sosyal sorumluluk projesine ek olarak büyük çapta bir proje daha gerçekleştireceğiz, şirket çalışanları olarak şuan neler yapabiliriz konusunu değerlendiriyoruz, bu büyük sosyal sorumluluk projesi belirlendiğinde detayları blogum üzerinden paylaşacağım.

Etiketler: Ödül, Circle of Excellence,

Kategori :Basın-Medya
@08:52, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (3) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10