Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

21.06.2011

Yeni Skydrive
HTML5 özelliklerini kullanarak daha hızlı, kolay bir veri depolama deneyimine hazır mısınız? Bulutta veri tutmak hiç bu kadar kolay olmamıştı:

Skydrive Kullanmaya Başlayın: www.skydrive.com

Etiketler: SkyDrive, Bulut Bilişim,

Kategori :Bilişim
@08:00, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


04.12.2010

Bulut Bilişim Zirvesi Videosu #1
Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz Bulut Bilişim Zirvesinin videolarının ilkini aşağıda bulabilirsiniz. Açılışını ben ve Selma Karaca'nın yaptığı; Mustafa Çağan'ın ana açılış konuşması ve Naseem Tuffaha'nın da detaylı sunumuyla ilk bölüm:

Etiketler: Bulut Bilişim, Windows Intune,

Kategori :Seminerler
@15:02, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (2) - Yorum Yaz


13.04.2010

Visual Studio 2010 Çıktı…
Visual Studio ile 2000 yılından beri yakından çalışan biri olarak geçen 10 yıl ardından .NET Framework 4.0 için geliştirme aracı olan Visual Studio 2010’nun çıkmış olması gerçekten büyük bir heyecan. Üniversite seminerlerinde ve çeşitli illerde yaptığımız Türkiye turlarında Visual Studio .NET 2002, 2003, 2005 anlatmış biri olarak size Visual Studio 2010 ile gelen yeni özellikleri şöyle özetlemek isterim: Visual Studio 2010 Logo

Microsoft SharePoint® ve Windows® Azure™ dâhil sürekli artan uygulama türlerini hedeflemek için mevcut standartları kullanabileceğiniz yeni özellikler geliyor öncelikle. Proaktif proje yönetimi özellikleriyle güçlü test araçlar, doğru uygulamayı doğru şekilde oluşturmanızı da sağlanıyor. Kayıtlı bir uygulama geçmişinde arıza noktasını bulmak için yeni IntelliTrace hata ayıklama programını kullanabiliyorsunuz. Son olarak Microsoft Expression® Studio'da SketchFlow ve Team Foundation Server ile yaratıcılığın temeli olarak paylaşılan bir vizyon oluşturabiliyorsunuz.

Özellikle Bulut Bilişim konusu gelecek 5 yılda çok konuşacağımız bir konu ve Visual Studio 2010’nun Windows Azure için desteğinin olması bence çok önemli bir başlık.

Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Eğitim Kiti için tıklayınız…
Visual Studio 2010 Web Sitesi
Global Visual Studio Lansmanı

Etiketler: Visual Studio 2010, Bulut Bilişim,

Kategori :Bilişim
@11:11, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (2) - Yorum Yaz


24.08.2009

Cumhuriyet Gazetesi Röportajım
Bilgisayar kullanımımda klavye ve farenin ortadan kalkdığı, doğal yollarla yani beden iletişimimizi kullanarak daha kolay yönetilen bir sanal dünyayı 22 Ağustos 2009 tarihli Cumhuriyet gazetesinde anlattım. Ali Deniz Uslu ile yaptığımız röportajda çoklu-dokunma özelliklerinin yanında sensör desteğini ve son olarak da “Bulut Bilişim” kavramını konuştuk. Tüm metni okumak için tıklayın... Okumak için Tıklayınız

Etiketler: Çoklu-Dokunma, Bulut Bilişim, Röportaj, Cumhuriyet,

Kategori :Basın-Medya
@11:49, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (1) - Yorum Yaz


27.10.2008

Windows Azure Duyuruldu
Çok önemli bir gelişmeyi sizlere aktarmak istiyorum. Az önce Los Angeles'da düzenlenen PDC 2008 etkinliğinde Windows Azure duyuruldu. Bulut İşletim Sistemi olarak adlandırabileceğimiz bu büyük gelişmeyle ilgili detayları www.azure.com adresinden bulabileceğiniz gibi aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Etiketler: Azure, Bulut Bilişimi,

Kategori :Bilişim
@23:12, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (5) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10