Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Mehmet Nuri ÇANKAYA Blog          

14.01.2009

Windows 7 Beta Çıktı
Windows 7 Beta sürümü yayınlandı, bu beta sürümü isteyen herkes tarafından download edilip denenebiliyor: www.microsoft.com/windows7 . Kişisel yorumum: İnanılmaz hızlı oluşu, sürücü problemleri olmaması, yeni arayüz seçenekleri ve çoklu-dokunma desteğiyle çok ciddi bir fark yaratıyor.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan 2009 International Consumer Electronics Show (CES) fuarı Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın Windows 7 Beta duyurusunu yaptığı konuşmasıyla kapılarını ziyaretçilere açtı. 9 Ocak 2009 itibarıyla www.microsoft.com/windows7 internet adresinden indirilebilecek olan Windows 7 beta, CES’e katılan teknoloji meraklıları ve ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılandı.
Dünyada 1 milyarı aşkın Windows kullanıcısının sistemleri üzerinden Microsoft’a yaptıkları geri bildirimler dikkate alınarak geliştirilen Windows 7, zengin özellikleri ve kullanım kolaylığı ile geleceğin işletim sistemi olma sıfatını hak ediyor. Ballmer’ın CES 2009’da tanıtımını gerçekleştirdiği ve henüz beta aşamasında olan Windows 7, Microsoft’un tüketici dostu ve yenilikçi işletim sistemi yaklaşımında çarpıcı bir aşamayı temsil ediyor.

Etiketler: Windows 7, Beta,

Kategori :Bilişim
@11:59, Mehmet Nuri ÇANKAYA | Yorum Oku (0) - Yorum Yaz


Nuri Cankaya's English Blog on Channel 10